מתכונים

בונז'ורנו: טיפים לפיצה בדיוק כמו באיטליה

Written by admin

שוב הכנתם פיצה והיא לא יצאה כמו שקיוויתם? לפני שתגידו צ'או ולא להתראות לניסיונות האפייה הביתיים, כדאי שתכירו את הטיפים שישדרגו את המתכון הבא שלכם

פיצה היא מאכל שפשוט קשה לא לאהוב, אבל למרות שתהליך ההכנה שלה לא מורכב במיוחד – רבים נתקלים בקושי להכין אותה לבד. אם חשבתם שכדי להכין פיצה איטלקית אמיתית במטבח ולא להסתפק בחיקוי צריך לטוס לחו"ל, תשמחו לגלות שטעיתם. הטיפים הבאים יעזרו לכם ליהנות מפיצה ביתית מושלמת, ממש כמו באיטליה ואפילו בלי לעבור בנתב"ג. כך תשדרגו כל מתכון ללא בעיה, עם דרכים לשפר רוטב, לשדרג בצק ולצאת עם תוצאות מעוררות תיאבון. לעוד מתכונים לפיצה באתר שמרית, בואו נתחיל!

טיפ מס' 1: עומדים לאפות? המתינו

השלב הראשון בדרך אל פיצה איטלקית מתחיל כמובן בהכנת בצק, אבל לפני שתיגשו אליו ייתכן שתעדיפו לחכות רגע (או לילה שלם). אם יש לכם זמן, במקום למהר להתחיל בהכנה אפשרו לבצק לטפוח למשך הלילה. תופתעו עד כמה התהליך הזה ישפר את טעמה של הפיצה שלכם ואפילו את הגוון שלה אחרי היציאה מהתנור.

בצק לפיצה
הבצק המושלם

טיפ מס' 2: אל תשאירו את הבצק לבד

מצד שני, ברגע שנכנסתם למלאכת העבודה עם הבצק שלכם, חשוב לא לעזוב אותו באמצע. כל "מנוחה" במהלך תהליך ההכנה תפגע במרקם הבצק.

טיפ מס' 3: בחרו היטב את השמן שלכם

פיצה אוהבת שמן זית איכותי, הן בבצק והן בתהליך הכנת רוטב. כך שאם עד היום לא ייחסתם חשיבות לשמן שאתם משתמשים בו לאוכל, כדאי שתחשבו שנית.

טיפ מס' 4: אל תמהרו להכניס את התוספות לתנור

התוספות שלכם ממש לא מוסיפות לטעם? תוספות אמורות להוסיף עניין לפיצה, אבל לפעמים אתם ודאי מרגישים שהן רק מאכזבות. הסיבה לכך היא שחלקן בכלל לא אמור להיכנס אל התנור, וכדאי להוסיף אותן רק אחרי שהפיצה שלכם כבר יצאה ממנו. גבינה בולגרית או זיתי קלמטה לדוגמה, הן תוספות שהטעם שלהן טוב בהרבה כשהן לא מבקרות בתנור.

פיצה עם תוספות
תוספות בטעם טוב

טיפ מס' 5: אבל כן תכניסו אותן אל הבצק

הזדמנות נוספת להוסיף טעם לכל פיצה איטלקית היא לא להסתפק רק בתוספות מעל הפיצה או כחלק מהרוטב, אלא גם בתוך הבצק עצמו. הדרך הפשוטה ביותר לעשות זאת היא להמיס מעט חמאה, לערבב בתוכה את התבלינים האהובים עליכם ולהוסיף את החמאה המתובלת אל הבצק בזמן שאתם מכינים אותו.

טיפ מס' 6: ודאו שאתם מחממים את כל הפיצה

בחלק גדול מהתנורים יש אזורים חמים יותר וחמים פחות, מה שעלול להוביל למצב שבו הפיצה יוצאת מבעבעת ואף שרופה בצד אחד ופחות מוכנה בצד השני. כדי להימנע מהבעיה, פשוט הוציאו אותה בשלב הראשון של האפייה, סובבו והחזירו לתנור. כך תהיו בטוחים שכל צד זוכה לקבל את אותו החימום.

Leave a Comment