כלי מטבח

מותגי סכיני השף המובילים בישראל

סכינים למטבח
Written by admin


לתפקיד הסכינים לאורך האנושות היה חשוב מאד, מה אנחנו צריכים לדעת על ההבדלים בין הסכינים והאיכויות שלהם?

משפחת הסכינים

אנחנו משתמשים בסכינים במשק הבית ולא רק. ישנם סוגים רבים של הסכינים הנבדלים אחד משני באורך הלהב ובצורתם. לכל מטרה מיועד סכין מסוים.

בצבא תמצאו סכיני קרב אותם לא תוכלו לרכוש בשוק החופשי. מדובר בנשק קר המיועד לחימוש של החיילים בלבד.

סכיני ציד ידועים ביכולתם לשמור על חדות להב שלהם לתקופה ארוכה. 

סכינים שתיירים רבים לוקחים איתם לטיול. הם נוחים לשימוש וניתן לשמור עליהם לאורך זמן היות והם עשויים מפלדה וניתנים בקלות לחידוד. ידיות של סכינים אלו נוצרות בדרך כלל מחומרים סינתטיים התורמים למשקלם הקל של כלים חדים אלו.  

סכינים מתקפלים. זהו אחד הסוגים הנפוצים במשפחת הסכינים. גדלים שונים והמגוון הרחב מאפשר למצוא סכין לכל מטרה.

סכינים למטרות מיוחדות. קבוצה זו של סכינים כוללת סכינים לשימוש מיוחד. למשל סכינים רפואיים בהם משתמשים כירורגים בעת ביצוע ניתוחים. סכינים שעוזרים לאנשי ההצלה לבצע את עבודתם הנאמנה. סכינים לעבודה בגינה, סכינים לצוללנים ועוד.

גם בעולם הספורט ישנו שימוש בסכינים. מקווים שיצא לכם לצפות או להשתתף בתחרות של זריקת הסכינים. סכינים המשמשים למטרה זו מיוצרים ללא קצוות חיתוך בלהב.

סכינים המתאימים לשימוש בקמפינג. ניתן לחתוך איתם עצים למדורה ולכן הם מהווים חלק בלתי נפרד מציוד עבור המחנה.

סכיני שולחן הינם חלק בלתי נפרד מעיצוב הארוחה ותרומתם לנוחות האכילה מובנת לכל.

לסכיני מטבח חשיבות מכרעת .הם משמשים לחיתוך ירקות, מזון, לחם ובשר ואף שף או עקרת בית לא יכולים להסתדר בלעדם.

סכינים הכי חשובים במטבח

סכינים חדים
סכין שף מקצועיות

על מנת לעמוד בהצלחה בכל משימות הבישול, השפים המנוסים זקוקים לשלושה סכיני מטבח עיקריים.

החשובה מכל היא סכין השף המשמשת בעיקר לחיתוך הבשר. מדובר בסכין עם להב ארוכה שיכולה להתפרס על פני 20 סנטימטרים ואף יותר. סכין זו בעלת משקל רציני שמאפשר לנו לעשות פעולות חיתוך בלי להפעיל כוח פיזי רב. היא מאוד נוחה לעבודה היות והמרחק בין ידית לקרש מאפשר לבצע את מלאכת החיתוך בתנועות היד מגוונות. לפעמים משתמשים בה גם לחיתוך של מוצרי מזון אחרים.

סכין נוספת שבלעדיה עבודה במטבח תעצור במיידי היא סכין המיועדת לקילוף ירקות ופירות. היא קצרה יותר מחברתה הקודמת ובעלת קצה חד במיוחד המקל על מלאכת הניקוי. 

הסוג השלילי נועד לחיתוך הלחם. בזכות הלהב המיוחדת שלה ניתן לחתוך פרוסות לחם דקות בלי למחוץ אותן ולהימנע מהיווצרותם של הפירורים.

כמובן שישנם סכינים נוספים לחיתוך דגים, עוגות, מוצרים קפואים, גבינות, פיצות והרשימה עוד ארוכה. אך בגדול תוכלו להסתדר עם שלושה סוגים העיקריים שהזכרנו בתנאי שמדובר בסכינים איכותיים, העשויים מחומרים עמידים שילוו ויקלו עליכם במשך שנים ארוכות במטבח.

סכיני השף

סכין מטבח
סכין שף ויקטורינוקס

בעודכם באים לבחור סכין שף למטבח, בראש ובראשונה שימו לב לחומר ממנו עשויה להב הסכין.

להבים של סכינים האיכותיים ביותר נעשים מנירוסטה. מדובר בחומר עמיד וחזק אשר לא מושפע מחומציות של חומרי גלם במטבח.

גם להבים העשויים מקרמיקה ידועים באיכותם הגבוהה. סכיני קרמיקה ישארו חדות לאורך הזמן אך הם אינם חזקים ברמה של הסכינים עשויים מפלדה.

ביררנו אצל מביני עניין מה ההמלצה שלהם לסכין מושלמת. ובכן, מסתבר שהלהבים תוצרת שוויץ תופסים מקום מכובד במטבחים המקצועים ולא רק. חברת ויקטורינוקס היא המובילה בתחום וקשה למצוא מטבח בלי נוכחותה המרשימה. 

חומרים העמידים מהם ויקטורינוקס מייצרת את הלהבים, היכולת להיכנס לנעלי השף שבמטבח והרצון להעניק את הנוחות המרבית בעבודה עם מוצריה הם אלו אשר העניקו לה את המקום הראשון במטבחים הרבים.

ידיות של הסכינים אלו עשויות מפלסטיק אשר ניתן לניקוי בקלות רבה ואפילו לאחר שימוש רב לא נוצרים בהם סדקים מה שמונע משאריות המזון להיכנס לתוכם ולהוות גורם לזיהומים.

סכיני השף של ויקטורינוקס נשארות חדות לאורך זמן ומשרתות אותנו בצורה נאמנה שנים ארוכות.

אז כשתעברו בחנות לכלי בית בפעם לפני שתתחילו לבשל או לאפות הבאה אל תחשבו יותר מידיי, חפשו את הסכין בעלת איכות שוויצרית עם כיתוב ויקטורינוקס עליה.

Leave a Comment